Обираємо безфосфатний пральний порошок

Обираємо безфосфатний пральний порошок

Як правильно обрати пральний порошок? Який порошок підійде для прання дитячих речей? Які засоби для прання матимуть мінімальний вплив на навколишнє середовище? Все більше людей замислюється над цими питаннями, прагнучи поєднати чистоту та турботу про довкілля. І знайти відповіді іноді буває досить непросто, адже на цю тему є дуже багато чуток, міфів та просто неправдивої інформації. Отже, давайте спробуємо розібратися, як же насправді обрати безфосфатний пральний порошок.

Перше, на що варто звернути увагу – це упаковка. Дуже часто все, що нам необхідно, знаходиться прямо у нас перед очима, і потрібно лише знати, на що саме дивитись. Так, українське законодавство вимагає, щоб виробники обов’язково повідомляли про наявність фосфатів у складі продукту. Тож ця інформація завжди міститься на упаковці. Світова спільнота поступово відмовляється від використання фосфатів у засобах для прання. Причина – шкідливий вплив фосфатів на навколишнє середовище. Тому краще надавати перевагу пральним порошкам, які не містять фосфатів. Існує думка, що такі порошки мають коштувати значно дорожче, але це не так. І ви можете отримати значно якісніший продукт за цілком звичною ціною. Все, що для цього потрібно – трохи уважності.

Також можуть стати в нагоді знання про деякі складові елементи пральних порошків. Наприклад, побутує думка, що ПАР (поверхнево-активні речовини) дуже шкідливі та токсичні. Проте, ряд ПАР були протестовані в рамках добровільної дослідницької програми HERA та зареєстровані в REACH – офіційній системі оцінки хімічних речовин Європейського Союзу. Випробування HERA показали, що ці ПАР можуть використовуватись у побутових засобах для миття та чищення. Тільки такі ПАР застосовуються при виробництві пральних засобів Persil, Losk та Rex. Експерти зробили позитивний висновок і щодо деяких інших речовин, які входять до складу цих пральних порошків: полікарбоксілатів та фосфонатів (не плутати з фосфатами). Тож не варто лякатись цих елементів з не зовсім зрозумілими «хімічними» назвами. Деякі виробники свідомо нехтують фактами, щоб залякати споживачів і продавати втридорога «органічні» товари.

І ще буде корисним переконатись, що обраний пральний порошок належним чином сертифікований. Як правило, виробник розміщує цю інформацію на своєму сайті або на сайті продукту. Наявність сертифікатів підтверджує, що порошок пройшов лабораторні дослідження і отримав позитивні рекомендації від фахівців. Краще, якщо порошок має не тільки українські, а й європейські сертифікати відповідності. Висновки міжнародних експертів будуть додатковою гарантією того, що ви купуєте саме те, що зазначено на упаковці. Наприклад, основна формула пральних порошків Henkel, які продаються в Україні - така ж, як і у порошках, які Henkel постачає в інші країни Європи. Тому результати європейських незалежних досліджень розповсюджуються і на ті порошки, які ви бачите на полицях українських магазинів.

Ну і, звичайно ж, при використанні пральних порошків необхідно завжди дотримуватись рекомендацій виробника: не допускати контакту з очима, уникати тривалого контакту зі шкірою тощо. Сподіваємось, наші поради допоможуть вам правильно обрати пральний порошок. Тож бажаємо вам міцного здоров’я – та ефективного прання!

© 2013 Хенкель Україна
Політика конфіденційності
Дані
Правові положення
Хенкель у світі