Корисні поради для прання

Корисні поради для прання

Навіть якщо ви вже знаєте, як правильно прати різні тканини, все ж таки не завадить пам’ятати про ще декілька маленьких правил. Дотримуватись їх дуже просто – а от користь від них чимала.

Перед початком прання обов’язково перевірте кишені одягу. Це застрахує вас від неприємних сюрпризів – таких, як випрані документи чи гроші. З кишень треба прибрати не тільки цінні речі, а і будь-які дрібні предмети: монети, запальнички, ґудзики тощо. Адже вони можуть пошкодити барабан машинки та навіть стати причиною поламки. Також перед закладкою варто завжди застібувати всі «блискавки», ґудзики, «липучки» та крючки – інакше вони можуть чіплятися за інший одяг та стати причиною затяжок та різних пошкоджень.

Щоб ваші речі під час прання не втратили належного вигляду, слід правильно підбирати температурний режим. Не забудьте переглянути рекомендації виробника на етикетці – при якій температурі прати та прасувати, який режим дозволений для цієї речі тощо. Якщо ви маєте звичку зрізати ярлички з одягу, то не завадить завести окремий блокнот чи документ на комп’ютері, куди ви будете записувати вимоги до прання ваших речей. Адже ця інформація швидко забувається, а зіпсувати улюблену сукню чи сорочку не хочеться нікому.

Деякі речі можна прати тільки навиворіт. Це стосується, передусім, джинсів, одягу з велюру, флісових та в’язаних речей. Якщо прати їх лицьовим боком назовні, вони швидко втратять свій початковий вигляд та передчасно залишать ваш гардероб.

Крім того, не забувайте про те, що перед пранням речі обов’язково потрібно посортувати: як за рекомендованою температурою та режимом прання, так і за кольором. Білі та світлі речі необхідно прати окремо від кольорових. Для чорних та темних речей також краще запустити окремий цикл прання. В ідеалі кольорові речі також варто прати, посортувавши за відтінками – наприклад, червоні краще закладати в машинку окремо від синіх та зелених. Але ви цілком можете прати кольорові речі і всі разом, якщо ви впевнені, що там нема нічого, що може полиняти. Тож, купуючи нову кольорову річ, слід на якийсь час замочити її у гарячій воді і подивитися, чи добре тримається колір. Бо іноді якась одна яскрава футболка може зіпсувати половину вашого одягу. Тож варто убезпечити себе від таких несподіванок.

Сортування білизни за кольорами дасть вам можливість підібрати оптимальний засіб для прання та отримати найкращий результат. Наприклад, порошки з відбілювачами добре підійдуть для світлої білизни. Тоді як для кольорових речей варто обрати порошок, який, навпаки, допомагає зберегти яскравість кольорів.

Також краще надавати перевагу безфосфатним пральним порошкам. Вони не обов’язково мають дорого коштувати чи вимагати великих зусиль для пошуку. Наприклад, ви можете практично в будь-якому магазині купити добре знайомий Rex, Losk чи Persil: усі ці порошки - безфосфатні (результати досліджень можна переглянути тут).

Отже, ці прості поради – запорука якісного та ефективного прання. Тож сподіваємось, що вони допоможуть вам подовжити життя вашого улюбленого одягу – та завжди чудово виглядати!

© 2013 Хенкель Україна
Політика конфіденційності
Дані
Правові положення
Хенкель у світі