Що таке поверхнево-активні речовини?

Що таке поверхнево-активні речовини?

У чистій та охайній оселі завжди приємно знаходитися – саме тому люди приділяють побутовим питанням стільки часу. Але, звичайно, усім нам хочеться, щоб ця чистота була в гармонії зі здоров’ям. Тому цілком природно, що ми прагнемо дізнатися більше про ті засоби для прання та чищення, якими користуємося практично щодня. У цій статті ми поговоримо про те, що таке ПАР (поверхнево-активні речовини) і навіщо вони потрібні.

ПАР – це одні з найважливіших інгредієнтів у засобах для прання. Завдяки їм з речей видаляються навіть складні жирні забруднення. Цей механізм працює так: у воді поверхнево-активні речовини діють на молекули забруднень, що прилипли до поверхні тканини. Під час цього процесу ПАР допомагають перетворити плями з нерозчинних компонентів на елементи, здатні розчинятися у воді. Це дає можливість відділити бруд від волокон тканини і, таким чином, ефективно його усунути. Після цього ПАР утримують частки бруду в розчині, щоб вони не осідали на білизні повторно. А отже, ми отримуємо якісний результат – чисті та свіжі речі.

У деяких людей виникають сумніви: чи впливають ПАР на здоров’я? Варто сказати, що завдяки своїй структурі усі ПАР мають здатність взаємодіяти з клітковими мембранами. Саме це дозволяє їм розчиняти жир та складний бруд. І вчені вже задавалися питанням, чи можуть ПАР зашкодити людині. Саме тому ряд ПАРів, які широко використовуються, пройшли численні оцінки ризиків та випробування HERA (однієї з провідних дослідницьких програм). І результати цих тестувань показали, що використання цих ПАР у миючих засобах можна дозволити.

Також виникає питання щодо впливу ПАР на навколишнє середовище. У правилах та вимогах до миючих засобів ЄС передбачено, що поверхнево-активні речовини мають легко піддаватися біологічному розпаду. Це означає, що після потрапляння до водоймищ ПАР, які відповідають рекомендованим вимогам, швидко розпадаються та не шкодять рибам та водоростям.
Наприклад, більшість поверхнево-активних речовин у порошках Henkel класифіковані як ті, що «легко піддаються біологічному розпаду». А це є найвищим стандартом у відповідності до нормативних документів Організації Економічної Співпраці та Розвитку (ОЕСР). Крім того, уся продукція Henkel відповідає і іншим європейським вимогам до ПАР – і це стосується як пральних порошків для ЄС, так і порошків для України. Основні ПАР, що використовуються у порошках Persil, Losk та Rex, також пройшли необхідні тестування та випробування. А оскільки для Henkel дуже важливі питання захисту довкілля, всі різновиди Persil, Losk та Rex – безфосфатні порошки.

Отже, боятися ПАР зовсім не варто. Але, звичайно, коли ви працюєте з будь-якими миючими засобами, варто дотримуватися заходів безпеки, рекомендованих виробником. Наприклад, слід уникати їх потрапляння до очей чи шлунку, а також тримати ці засоби подалі від дітей. І тоді у вашій оселі завжди будуть і чистота, і злагода.

© 2013 Хенкель Україна
Політика конфіденційності
Дані
Правові положення
Хенкель у світі