Якість під мікроскопом

Якість під мікроскопом

Як ми можемо бути впевнені, що пральний порошок дійсно якісний? І що при цьому він дбайливо ставиться до навколишнього середовища? Звичайно, у тому, що стосується якості, багато про що скаже вже сам результат прання. Але як бути, якщо ми все-таки хочемо дізнатися про думку експертів? Відповідь на це запитання досить проста: якісний пральний порошок повинен бути відповідним чином сертифікований. І краще за все, якщо він має не тільки вітчизняні, а й іноземні сертифікати – це буде додатковим підтвердженням того, що ви збираєтесь купити справді якісний пральний порошок. Як правило, переглянути наявні сертифікати можна на веб-сайті виробника – або безпосередньо в точці продажу.

Перш за все, варто знати, які саме профільні організації займаються питаннями якості у цій галузі. Якщо говорити про міжнародні установи, то зараз існує три стандарти, які використовуються для екологічної класифікації та маркування продуктів. Це європейський Ecolabel, Nordic Swan та A.I.S.E. Charter 2010 (Хартія міжнародної асоціації миючих засобів та продуктів для догляду 2010). Міжнародна асоціація A.I.S.E. – це офіційний представницький орган, який займається питаннями екологічної безпеки та захисту навколишнього середовища в Європі. A.I.S.E. Charter 2010 передбачає, що усі формули засобів мають пройти так звану ESC (перевірку екологічної безпеки), щоб довести нешкідливість усіх інгредієнтів. Як виглядає сертифікат відповідності, виданий цією організацією, можна побачити на прикладі документа, який отримала від A.I.S.E. компанія Henkel (виробник безфосфатних пральних порошків Persil, Losk та Rex).

Також існує тестування миючих засобів у рамках добровільної дослідницької програми HERA та реєстрація у REACH. HERA (Human and Environmental Risk Assessment) - це програма оцінювання ризиків для людини та навколишнього середовища. HERA діє як підрозділ A.I.S.E. і перевіряє засоби для миття та чищення, які призначені для побутового використання. А REACH – це офіційна система оцінки хімічних речовин Європейського Союзу. В REACH досліджують різні речовини, щоб виявити їх приховані властивості і з’ясувати, чи можуть вони мати шкідливий вплив на людину чи природу. Після проведення випробувань вивчена речовина реєструється в REACH.

В Україні також є різні інституції, які перевіряють якість засобів для чищення. Перш за все, порошки повинні отримати висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи. Позитивний висновок засвідчує, що протестований засіб відповідає санітарному законодавству України і має дозвіл на використання. Дуже добре, якщо якість порошку підтверджена додатковими дослідженнями – тобто такими, що не є обов’язковими за законом. Наприклад, безфосфатні порошки Rex, Losk та Persil були протестовані в одній із провідних випробувальних лабораторій в Україні – «ВНДІХІМПРОЕКТ». Протоколи дослідження підтверджують відсутність фосфатів у цих порошках. Крім того, Persil, Losk та Rex мають сертифікати відповідності, видані державною установою «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ»). Ця установа працює при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України і займається питаннями сертифікації та якості. Сертифікати Henkel від ДП «УкрНДНЦ» та «ВНДІХІМПРОЕКТ» можна переглянути тут.

Отже, якщо ви вирішили купити якісний пральний порошок, не забудьте перевірити наявність документів, які підтверджують цю якість. І якщо ви побачите переконливі висновки українських та іноземних експертів – то, швидше за все, ви зробили правильний вибір.

© 2013 Хенкель Україна
Політика конфіденційності
Дані
Правові положення
Хенкель у світі