Географія якості

Географія якості

Існує думка, що закордонні пральні порошки набагато якісніші за українські. Тож, прагнучи знайти якомога кращий пральний порошок, люди роблять замовлення на різних закордонних сайтах, переплачують за доставку, шукають посередників з «еко-магазинів» чи привозять миючі засоби з подорожей… Звісно, усе це вимагає і значних коштів, і чималих старань. А до часу, витраченого на пошуки, часто додається ще й час на очікування доставки з-за кордону. Але чи це дійсно варто таких зусиль? Чи правда, що іноземні пральні порошки кращі та безпечніші?

Перш за все, варто сказати, що якість миючих засобів регулюється кількома способами. Це і законодавчі норми, і діяльність профільних організацій тощо. Зараз є три стандарти, які використовуються для екологічної класифікації та маркування продуктів. Це європейський Ecolabel, Nordic Swan та A.I.S.E. Charter 2010 (Хартія міжнародної асоціації миючих засобів та продуктів для догляду 2010). Згідно з вимогами останньої, всі формули засобів мають пройти так звану ESC (перевірку екологічної безпеки), щоб довести нешкідливість усіх інгредієнтів. Також існує тестування миючих засобів у рамках добровільної дослідницької програми HERA (програма оцінювання ризиків для людини та навколишнього середовища) та реєстрація у REACH – офіційній системі оцінки хімічних речовин Європейського Союзу.

Хоча співпраця з усіма цими організаціями не є обов’язковою для виробників, все ж таки в Україні можна знайти пральні порошки, які відповідають критеріям цих європейських установ. Наприклад, усі порошки Persil, Losk та Rex від Henkel виробляються згідно зі стандартами ЄС. А також Henkel на сьогоднішній день є однією з небагатьох компаній, уся продукція якої відповідає вимогам «Хартії міжнародної асоціації миючих засобів та продуктів для догляду 2010». Інгредієнти Persil, Losk та Rex протестовані у рамках програми HERA та зареєстровані у REACH. Усі пральні порошки Henkel для України та ЄС виробляються на однаковому обладнанні та мають тотожний склад у різних державах: базова формула миючого компоненту ідентична для України і для країн Західної та Східної Європи. Окремі питання щодо якості пральних порошків регулюються на законодавчому рівні. Наприклад, у країнах ЄС використання у миючих засобах шкідливих фосфатів обмежується вже близько 10 років, а з 30 червня 2013 року вводяться обмеження вмісту фосфору до 0,5 г на один цикл прання. В Україні також розглядається питання про запровадження такого обмеження. Але поки воно не діє, за офіційними даними «Київводоканалу», до стічних вод потрапляє біля 40 тон фосфору щорічно. І, звичайно, це завдає великої шкоди природі. Це відбувається також тому, що чимало пральних порошків в українських магазинах містять фосфати. Тож для збереження природи краще купувати безфосфатні порошки, які відповідають європейським вимогам. Тим більше, що безфосфатні засоби для прання зовсім не обов’язково мають бути дорогими: наприклад, абсолютно всі порошки Persil, Losk та Rex – безфосфатні. При цьому вони продаються у будь-якому магазині – і за цілком помірною ціною. А відсутність фосфатів підтверджена сертифікатами як українських, так і європейських лабораторій. Ну і, звичайно, ще один із показників якості – це ваші власні враження від прання та те, наскільки ви задоволені результатом.

Тож обирайте європейську якість – і нехай чистота білизни завжди буде в гармонії з чистотою природи!

© 2013 Хенкель Україна
Політика конфіденційності
Дані
Правові положення
Хенкель у світі