Державний стандарт

Державний стандарт

Обираючи пральний порошок, ми завжди керуємось власними уявленнями про те, яким має бути якісне прання. А які стандарти для порошків діють на законодавчому рівні?

Напевне, усі знають про те, що засоби для миття та чищення, як і інші товари, мають відповідати державним стандартам – ДСТУ. Але, крім цього, щоб потрапити на полиці українських магазинів, миючі засоби також мають пройти дві обов’язкових процедури. Перша – це санітарно-гігієнічна експертиза (проводиться державною службою, яка підпорядкована Міністерству охорони здоров’я України). Друга – це отримання декларації відповідності (цей документ виробник складає та засвідчує самостійно або реєструє в органах з оцінки відповідності, що акредитовані на проведення таких робіт профільною державною установою).

Позитивний висновок санітарно-гігієнічної експертизи засвідчує, що пральний порошок (чи інший миючий засіб) відповідає необхідним медичним критеріям безпеки, зокрема, санітарним нормам, які діють на території України. Ці норми визначають, у якій кількості миючий засіб може містити ті чи інші речовини, а також встановлюють вимоги до того, наскільки легко засіб має змиватися з поверхні, яку ним обробляли, тощо.

Декларація відповідності засвідчує, що миючий засіб виробляється згідно з умовами технічного регламенту, який був затверджений Кабінетом Міністрів України. Технічний регламент миючих засобів є адаптованою українською версією Європейської Директиви та визначає вимоги до маркування товарів та до рівню здатності ПАР у складі продукту до біологічного розкладу. Ця здатність повинна становити не менше 60-70% (згідно технічного регламенту). Вміст фосфатів, згідно ДСТУ, не повинен перевищувати 17%. Суттєвіші обмеження у використанні фосфатів почнуть діяти в нашій країні лише з червня 2014 року. Але в Україні є пральні порошки, які вже зараз відповідають навіть більш суворим вимогам до якості. Наприклад, Persil, Losk та Rex фосфатів не містять зовсім, а ПАР у їх складі мають 100% здатність до первинного біологічного розкладу.

Крім цього, виробники можуть додатково отримати сертифікат відповідності, який також видається акредитованим органом з оцінки відповідності. Може виникнути закономірне запитання: як перевірити, що сертифікат – не просто роздруківка незрозумілого походження, а справжній документ? Є простий спосіб. Чинність сертифікату відповідності можна перевірити за Реєстром системи УкрСЕПРО. Номер телефону, за яким можна звернутися, зазначається у нижньому правому кутку: як це виглядає, ви можете подивитись на прикладі одного з сертифікатів, які ця установа видала компанії Henkel.

Сьогодні отримання сертифікату відповідності не є обов’язковим для виробників миючих засобів. Але наявність цього документа говорить про відкритість компанії та про прагнення надавати покупцям максимально повну та прозору інформацію про продукт. Так, пральні порошки Persil, Losk та Rex від Henkel мають не тільки сертифікати відповідності, а й протоколи добровільних досліджень від однієї з провідних випробувальних лабораторій в Україні - «ВНДІХІМПРОЕКТ». Ці протоколи підтверджують відсутність фосфатів у порошках Henkel.

Тож перевіряйте перед покупкою наявність документів на обраний товар – і це буде додатковою гарантією якості та ефективного прання!

© 2013 Хенкель Україна
Політика конфіденційності
Дані
Правові положення
Хенкель у світі