Навіщо потрібні цеоліти?

Навіщо потрібні цеоліти?

Не секрет, що вода у наших кранах достатньо жорстка. Саме тому вона може сушити шкіру чи створювати накип у чайнику та на деталях пральних машин. Прання у жорсткій воді буде неефективним, тож у порошки зазвичай додають спеціальні компоненти для її пом’якшення.

Наприклад, у 50-х роках для цього почали застосовувати фосфати. Але згодом стало зрозуміло, що фосфати шкодять навколишньому середовищу. Потрапляючи до природних водойм, вони перетворюють річки та озера на болота, а риба та інші водні мешканці вимирають. Компанія Henkel однією з перших почала шукати заміну шкідливим фосфатам. І таку заміну знайшли: була розроблена формула на основі інших компонентів, зокрема, цеолітів.

Перший у світі безфосфатний пральний порошок з цеолітами був порошком від Henkel. Такі засоби для прання з’явилися у Німеччині у середині 1980-х, і їхній склад був запатентований Henkel на світовому рівні (крім Північної Америки). Тоді саме завдяки цеолітам вдалося повністю відмовитися від використання фосфатів у пральних порошках. Ці засоби були достатньо ефективними і дбайливо ставились до природи. Але прогрес не стоїть на місці, і у Henkel постійно тривають розробки нових формул пральних порошків, які могли би якнайкраще відповідати усім сучасним потребам.

Хоча цеоліти є нейтральними для навколишнього середовища, але у них є інший недолік: вони досить погано розчиняються у воді. Навіть їхня назва у перекладі з грецької означає «варене каміння». Іноді у пресі з’являється інформація про те, що виробники припиняють використовувати цеоліти через їхню високу вартість, але ця версія не відповідає дійсності. Погана розчинність цеолітів - це єдина причина того, що у Henkel було вирішено від них відмовитись. (Хоча взагалі у Європі ще досить часто зустрічаються порошки з цеолітами - від інших виробників).

Тому для порошків Henkel була створена нова формула на основі соди (Na2CO3), силікатів натрію і фосфонатів (не плутати з фосфатами), а також до цієї формули входить спеціальний полімер, назва якого – корпоративна таємниця компанії. Цей полімер, як і всі полімери, не є токсичним ні сам по собі, ні при потраплянні до річок чи озер, а також він легко усувається з вод. Ця інноваційна формула є стандартною для всіх пральних порошків Henkel як у Західній, так і у Східній Європі. Тож порошки Persil, Losk та Rex в Україні також не містять ні цеолітів, ні, звичайно ж, фосфатів. Вони теж виробляються на основі покращеної та більш сучасної формули.

А отже, ми можемо бути впевнені, що безфосфатні порошки дійсно можуть забезпечити нам завжди якісне прання.

© 2013 Хенкель Україна
Політика конфіденційності
Дані
Правові положення
Хенкель у світі