Засоби проти накипу. Потрібні чи ні?

Засоби проти накипу. Потрібні чи ні?

Усім нам не раз доводилось чути, що водопровідна вода часто буває жорсткою. І накип у чайнику швидко це доведе, якщо ви не використовуєте для приготування їжі та напоїв фільтровану воду. Тож багато хто замислюється: як захистити пральну машину від накипу? Адже її деталі теж постійно контактують з нагрітою водою. Тож давайте розберемося: чи потрібні насправді засоби від накипу?

Причина жорсткості води – іони кальцію та магнію. Саме ці речовини призводять до утворення накипу. Але жорстка вода негативно впливає не тільки на деталі машинки, а й на сам процес прання. У воді, яка містить багато кальцію (вапна), позбутися плям та забруднень дуже важко. Виробники пральних порошків добре про це знають, тому до складу сучасних порошків, як правило, входять спеціальні пом’якшувальні компоненти. Раніше для цього використовували фосфати, але пізніше з’ясувалося, що вони шкідливі для навколишнього середовища. Тому тепер європейські країни відмовляються від порошків із фосфатами. Ці речовини замінюються на інші компоненти зі схожими властивостями: соду, силікати, полімери, цеоліти, фосфонати (не плутати з фосфатами).

Ці пом’якшувальні речовини усувають причину жорсткої води, зв’язуючи молекули кальцію та магнію. Тоді пральний порошок може ефективно впоратись із забрудненнями. Тож якщо ви хочете купити засіб проти накипу, то радимо спочатку подивитись на його склад. Швидше за все, ви побачите там у переліку основних складових ті ж самі компоненти, які входять до складу вашого прального порошку: фосфонати, цеоліти та, у гіршому випадку, – фосфати. А отже, цілком можливо, що засипаючи до машинки такий засіб для пом’якшення води, ви насправді не додаєте до миючого розчину нічого нового. Наприклад, у таких сучасних порошках, як Persil, Losk та Rex, міститься достатньо пом’якшувачів, щоб нейтралізувати кальцій та магній у воді з досить високим ступенем жорсткості (саме такою є водопровідна вода у більшості українських міст). Тож ці порошки забезпечують високу якість прання та пом’якшення води і без додавання засобів проти накипу.

Звичайно, все залежить від якості вашого прального порошку та від того, наскільки жорстка вода саме у вашому населеному пункті. Адже ці показники можуть варіюватися, і єдиного, універсального рішення тут немає. Підказку вам може дати результат прання. Якщо речі завжди відпираються добре і у вас немає зауважень – то, імовірніше за все, вода була достатньо м’якою для того, щоб забезпечити такий результат. В такому випадку немає необхідності додавати до порошку засоби проти накипу, адже вапняний наліт пральній машинці, швидше за все, не загрожує. Якщо ж речі відпираються не дуже добре – можливо, причина дійсно у занадто жорсткій воді (суттєво жорсткішій, ніж за середніми показниками по країні). Але варто переконатися, що причиною поганого результату не може бути ваш пральний порошок. Тому користуйтеся лише тими засобами для прання, у якості яких ви впевнені.

© 2013 Хенкель Україна
Політика конфіденційності
Дані
Правові положення
Хенкель у світі