Чим шкідливі фосфати?

Чим шкідливі фосфати?

Раніше вважалося, що фосфати лише пом’якшують воду та покращують якість прання. Але згодом було встановлено, що вони досить шкідливі, тому краще використовувати безфосфатні пральні порошки. Але чим саме шкідливі фосфати?

У ЗМІ можна зустріти різні версії, у тому числі і твердження про те, що фосфати дуже токсичні та є причиною різноманітних захворювань у людей. Це не зовсім так. Самі по собі фосфати не токсичні, і безпосередньої загрози здоров’ю людини не становлять. Але вони дуже негативно впливають на навколишнє середовище. Річ у тому, що велика концентрація цих хімікатів порушує нормальне функціонування екосистеми.

Після прання брудна вода разом зі стічними водами потрапляє в пруди та озера. Фактично, фосфати діють на флору та фауну як надзвичайно потужні добрива. Вони викликають бурхливе цвітіння синьо-зелених водоростей у аномальній кількості, а також призводять до різкого збільшення популяції планктону. Цей ефект називається евтрофікацією. Надмірна біомаса, особливо у водоймах зі стоячою водою, стає причиною заболочування. Річки та озера перетворюються на трясовиння, а нормальна флора і фауна вимирає, зокрема, через брак кисню. Усі ці процеси відбуваються особливо інтенсивно за високих температур. Тож у спекотне літо шкідливий вплив фосфатів на довкілля посилюється.

Саме тому компанія Henkel стала однією з перших, що почали розробку безфосфатних засобів для прання ще у 1970-х роках. А з 2009 року безфосфатні порошки Henkel постачаються в Україну. Сьогодні абсолютно всі пральні порошки Henkel – безфосфатні: усі різновиди Persil, Losk, Rex. Повна відсутність фосфатів підтверджена незалежними лабораторними дослідженнями. Фосфати замінені в цих порошках на інші елементи, які дбайливо ставляться до природи: полікарбоксилати, фосфонати (не плутати з фосфатами) та спеціальні полімери. Складові цих миючих компонентів протестовані в рамках добровільної дослідницької програми HERA та зареєстровані в REACH – офіційній системі оцінки хімічних речовин Європейського Союзу. Тож давайте допоможемо зберегти чистоту водойм, обираючи безфосфатні миючі засоби. Адже це не вимагає багато зусиль – але приносить величезний результат.

© 2013 Хенкель Україна
Політика конфіденційності
Дані
Правові положення
Хенкель у світі