Фосфатів нема. А що замість них?

Фосфатів нема. А що замість них?

Оскільки фосфати допомагали зробити прання більш ефективним, виникає закономірне питання: на що ж їх замінили? Що являють собою ці замінники і чи не постраждала при цьому якість прання? Щоб відповісти на ці запитання, давайте подивимось, що входить до складу сучасних безфосфатних порошків.

Під час прання фосфати пом’якшували жорстку воду, і за рахунок цього забруднення видалялися краще. Але з часом стало зрозуміло, що шкоди від фосфатів не менше, ніж користі. Потрапляючи у природні водойми, фосфати спричиняють бурхливе цвітіння синьо-зелених водоростей. А це призводить до заболочування водойм та завдає великої шкоди екосистемі.

Тому компанія Henkel ще у 70-х роках почала працювати над створенням безфосфатних засобів. І під час тривалих досліджень вдалося підібрати оптимальний склад порошку, який би гарантував якісне прання та дбайливо ставився до довкілля. Було вирішено замінити фосфати на силікати. І результатом став порошок на основі полікарбоксилатів, фосфонатів, соди та спеціальних полімерів.

Полікарбоксилати

– це сполуки, що мають високу здатність до переносу часток бруду і сприяють ефективному відпиранню білизни. Вони складаються з полімерів, які легко усуваються зі стічних вод шляхом адсорбції.

ПАР

– поверхнево-активні речовини, які є одним з найважливіших елементів порошку. Розчиняючись у воді, ПАР надають миючому засобу здатність видаляти з поверхні жирні забруднення. А також ПАР допомагають утримувати частки бруду у розчині, щоб вони не осідали на білизні повторно.

Фосфонати

– це речовини, які запобігають утворенню вапняного нальоту та пом’якшують воду. Також фосфонати мають антикорозійні властивості і допомагають подовжити життя вашої пральної машини. Крім того, вони стабілізують кисневі відбілювачі. Попри схожу назву, фосфонати не завдають довкіллю такої шкоди, як фосфати.

Усі ці речовини пройшли належні лабораторні дослідження. Складові миючих компонентів протестовані в рамках добровільної дослідницької програми HERA та зареєстровані в REACH – офіційній системі оцінки хімічних речовин Європейського Союзу. Тож використання цих елементів у безфосфатних пральних порошках є дозволеним – та забезпечує чудову якість прання.

© 2013 Хенкель Україна
Політика конфіденційності
Дані
Правові положення
Хенкель у світі